AWGR JAM to spotkania ruchowe, które odbywają się w Akademii w piątkowe wieczory. To czas, w którym świat zabawy, tańca, akrobatyki, sztuk walki, żonglerki spotykają się razem, by wzajemnie się od siebie uczyć.

AWGR JAM jest formą wymiany doświadczeń, otwartą dla wszystkich - dla tych ruchomych i dla tych zastałych, dla tych znudzonych i dla tych ciekawych, dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nieznanego, jak i tych którzy są prosami w danej dziedzinie.

Po to, aby poszerzyć nasze i wasze horyzonty ruchowe w piątkowe wieczory gościmy u nas zaprzyjaźnionych nauczyciele, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem.

Tym razem...
________________
28/02/20 Piątek
FLOORWORK Z ELEMENTAMI GYROKINESIS

FLOOR WORK to trening świadomej pracy z ciałem. Jeden z podstawowych elementów tańca współczesnego. Ćwiczenia wykonywane są z wykorzystaniem kontaktu z podłogą. W ramach tych zajęć położymy nacisk na
dowolność w kreowaniu ruchu
badanie możliwych sposobów przemieszczania się - przyciągania, odpychania, obracania, opadania itd.
eksplorowanie poczucia ciężaru ciała
wpływ grawitacji i oddechu na jakości ruchu.

Istotnym elementem jest także świadome wykorzystanie relacji ciała w przestrzeni, „momentum”, zawieszenia i przepływu energii. Zajęcia są pełne dynamiki i dobrej zabawy. Równomiernie wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową.

Metoda GYROKINESIS® ma za zadanie zlikwidować napięcia oraz polepszyć koordynację i przywrócić równowagę całemu ciału. Aktywujemy kręgosłup w spiralnym trójwymiarowym ruchu. Ćwiczenia wykonujemy siedząc na krześle, leżąc na macie oraz stojąc. Rozpoczynając ruch od stóp aktywujemy kolejno miednicę i wprowadzamy w ruch cały kręgosłup. Wykonując płynne ruchy rozgrzewamy ciało i pobudzamy system nerwowy, co przygotowuje do kolejnych, bardziej zaawansowanych ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie. Świadomie zintegrowany z ćwiczeniami oddech działa jak automasaż organów wewnętrznych. Uczymy się jak świadomie, ergonomicznie, ale w pełnym zakresie swoich możliwości pracować z ciałem, pokonując swoje ograniczenia.
GYROKINESIS® działa dobroczynnie na narządy wewnętrzne, poprawia trawienie, sprężystość mięśni i tkanek, dotlenia całe ciało.

Zajęcia poprowadzi Krystyna Dębicka
_________________
Start: godz. 20:00
Przyjdź proszę 15 minut wcześniej tak byśmy mogli zacząć punktualnie

Akademia W Gruncie Ruchu
ul. Ludwika Rydygiera 13
(wejście pomiędzy blokami 13, a 15)

Koszt - 40zł
Dla członków Akademii, wstęp zapewnia aktywne członkostwo.

ZABIERZCIE ZE SOBĄ:
- Wygodne ubranie, który pozwoli na swobodny ruch
- Butelkę (najlepiej szklaną i pustą).
Dlaczego pustą? W Akademii dbamy o jakość spożywanych produktów - u nas możesz napełnić swoją butelkę naszą pyszną strukturyzowaną i filtrowaną wodą.