AWGR - TAKEOVER czyli zimowe przejęcie przestrzeni!
10-15 lutego 2020
Akademia W Gruncie Ruchu

W czasie gdy zespół AWGR wyjedzie na Przebudzenie 2020 - Zimowy Obóz Ruchowy - prowadzenie zajęć w Akademii przejmą inni niezwykli nauczyciele.
To będzie tydzień zajęć i warsztatów. Odbędą się takie zajęcia jak Wild Play integrujące koncepty animal flow i play fight, podczas których będziesz mógł dać odpocząć głowie w ruchu i zabawie. A może ostatnio brakowało ci mobilności i czujesz potrzebę popracowania z zakresami ciała - w przyjemnym rozluźnieniu? Wisienką tygodnia będzie głęboki proces o miękkości w ruchu - trzydniowy warsztat nastawiony na kształtowanie nowych ścieżek poruszania się - w miękkości i dla przyjemności.
W piątek tradycyjnie Jam - tym razem jam performatywny z muzyką na żywo.

Baw się, ruszaj, rozprężaj swoje ciało, tańcz!
____________________________
HARMONOGRAM TYGODNIA

Poniedziałek 10/02
18:00-19:30 - Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)
19:30-21:00 - Wild Play (Paulina Rewucka)

Wtorek 11/02
18:00-19:30 - Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

Środa 12/02
18:00-19:30 - Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)
19:30-21:00 - Wild Play (Paulina Rewucka)

Czwartek 13/02
17:00-18:30 - Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)
18:30-20:00 - CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu(Agata Wiedro) - warsztat trzydniowy

Piątek 14/02
18:30-20:00 - CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) - warsztat trzydniowy
20:00-22:00 - Jam Performatywny z muzyką na żywo + Otwarta praktyka kompozycji w ruchu (Kasia Sztarbała, Alicja Czyczel, Agata Wiedro i inni)

Sobota 15/02
11:00-14:00 - CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) - warsztat trzydniowy

Szczegółowy opis zajęć i nauczycieli znajdziesz poniżej!
________________________________
TWOJA INWESTYCJA

Zajęcia:
- Streching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)
- Wild play (Paulina Rewucka)
- Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)
-> 40 zł (dla aktywnych członków Akademii 30zł)

Warsztat trzydniowy:
- CIAŁO WIE -> 140 zł (dla aktywnych członków Akademii 110)
ZAPISY NA WARSZTAT: takeoverawgr@gmail.com
Cena warsztatu obejmuje obecność na piątkowym Jamie Performatywnym.

W PAKIECIE TANIEJ!
Jeśli chcesz spędzić z nami więcej czasu to polecamy następujące pakiety uczestnictwa:
- 2 x zajęcia + warsztat CIAŁO WIE + piątkowy Jam -> 200 zł (dla aktywnych członków Akademii 160 zł)
- Stretching + Wild play -> 70 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 50 zł)
- Cały tydzień: 4 x zajęcia + warsztat CIAŁO WIE + piątkowy Jam -> 250 zł (dla aktywnych członków Akademii 200 zł)
________________________________
UWAGA
- Jeśli jesteś aktywnym członkiem Akademii, Twoje członkostwo zostanie automatycznie przedłużone o tydzień - na czas obozu zimowego i akcji Take Over.
- Jeśli jeszcze u nas nie byłeś, przyjedź 15 min przed rozpoczęciem zajęć :)

DOKŁADNY ADRES
Akademia W Gruncie Ruchu
ul. Rydygiera 13, wejście między budynkami 15 a 13

KONTAKT
Jeśli masz jakieś pytania pisz do nas na adres mailowy: takeoverawgr@gmail.com.

ORGANIZATORZY
Organizatorem tego wydarzenia jest Akademia W Gruncie Ruchu we współpracy z Marcin Wilemski, Kasia Sztarbała oraz Alicja Róża
________________________________
Szykuje się niezwykły tydzień pełen nowych wrażeń. Porusz się razem z nami! Zatańcz dla siebie i swojego ciała.
________________________________
OPIS ZAJĘĆ I NAUCZYCIELI

Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)
Podczas warsztatu potraktujemy spiralę jako źródło ruchu. Będziemy badać jej potencjał w kreowaniu przepływu energii, zbieraniu jej i wysyłaniu w przestrzeń i podłogę. Będziemy badać ekonomiczny sposób poruszania się, rozwijając umiejętność generowania siły w rozluźnionym ciele. Oprócz indywidualnej pracy polegającej na synchronizacji ruchu własnego ciała z przestrzenią, potraktujemy poruszające się ciała jako sieć wzajemnie połączonych ciał z przestrzenią i innymi ciałami.

KAROLINA KRACZKOWSKA - performerka, tancerka, zgłębiająca myśl i praktyki choreograficzne, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Dance in Performance w Laban Center w Londynie. Obecnie związana z warszawskim środowiskiem eksperymentujących choreografów, reżyserów i dramaturgów. Stypendystka programu Danceweb 2016, którego mentorem był Tino Sehgal i Louise Hojer. Członkini kolektywu Centrum w Ruchu w Warszawie. W swojej pracy bada obszary performatyki, eksplorując możliwości transformacji ciała, zabawie z własną tożsamością, operując motywami muzycznymi i wokalnymi.

Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)
Podczas zajęć skupimy się na elastyczności i gibkości naszego ciała. Zapoznamy się z technikami rozluźniania, które posłużą nam do poszerzania przestrzeni w stawach oraz odpuszczenia napięć skumulowanych w naszych mięśniach i strukturach tkanek miękkich. Poznamy konkretne techniki pogłębiania zakresów, także w pracy z drugą osobą.

AGNIESZKA SIKORSKA - performerka, tancerka i pedagog tańca. Działa niezależnie jako tancerka i performerka jak również aktywnie wpływa na rozwój tańca współczesnego w Polsce. Od dwóch lat tworzy własną grupę Tańca Współczesnego, zaś od tego roku Studio Oddaj Ciężar. Traktuje taniec jako drogę poszukiwań, praktykę uważności, wrażliwości i poznania ciała.

WILD PLAY (Paulina Rewucka)
Zajęcia przewidują rozgrzewkę w stylu Animal Flow, natomiast kontynuacja zajęć skupi uwagę na partneringu inspirowanym praktyką Play-Fight.
Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób. Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

PAULINA REWUCKA - absolwentka Horn Dance Company i Uniwersytet Antona Brucknera w Linz. Uczestniczy w Play-Fight Faciliator Program. Kontynuuje prace nad samoświadomością ciała oraz nad kolejnym tworem eksperymentalnym „Why not? Collective”. Obecnie realizuje projekty w Polsce oraz za granicą

CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) Trzydniowy warsztat improwizacji tanecznej
Czas na odkrywanie własnych możliwości jest niezwykle ważny. Wytwarza nowe połączenia nerwowe, pozwala wyjść poza schematy, rozwija kreatywność i umiejętność utrzymania uwagi. Będziemy badać na własną rękę. Śledzić ciężar i ruch, podążać za nimi i interweniować. Będziemy łączyć się ze sobą, ze swoim ciałem i duchem, z otoczeniem i innymi. Przez cały proces będziemy dążyć do maksymalnego rozluźnienia i wydajności ruchowej. Praca z oddechem i dźwiękiem zwiększy poziom tlenu w ciele, a praktyka taneczna pozwoli zbadać możliwości ruchowe stawów, ciężar kości i mobilność mięśni. WSZYSTKO DLA PRZYJEMNOŚCI.

Warsztat zaplanowany został jako całość, by jak najefektywniej wpłynąć na rozwój sprawności psychofizycznej. Jeśli jednak nie możesz być na całości możesz dołączyć na jeden lub dwa dni. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

AGATA WIEDRO – performerka, tancerka, choreografka, nauczycielka z kilkunastoletnim doświadczeniem pedagogicznym. Praktykuje kontakt improwizację, jogę, medytuje. Prowadzi regularne zajęcia oraz autorskie warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania. Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, dyplomowana instruktorka tańca sportowego oraz tańca jazzowego.

JAM PERFORMATYWNY + OTWARTA PRAKTYKA KOMPOZYCJI W RUCHU
Wykorzystując praktyki ruchowe odpuszczania i podążania za ruchem, narzędzia kompozycji w czasie rzeczywistym, będziemy improwizować, bawić się w tworzenie pejzaży ciałem i dźwiękiem, patrzeć i być obserwowanym.
Jak to wpłynie na naszą obecność?
Wszystko oczywiście z nastawieniem na PRZYJEMNOŚĆ i bycie razem.

Jam poprowadzą ruchowo: Agata Wiedro, Kasia Sztarbała, Alicja Czyczel. Oprócz ruchu będzie dźwięk i rytm - wspierać nas będą zaproszeni do jamowania artyści: Filip Madejski, Mateusz Kowalczyk.