AWGR JAM to spotkania ruchowe, które odbywają się w Akademii w piątkowe wieczory. To czas, w którym świat zabawy, tańca, akrobatyki, sztuk walki, żonglerki spotykają się razem, by wzajemnie się od siebie uczyć.

AWGR JAM jest formą wymiany doświadczeń, otwartą dla wszystkich - dla tych ruchomych i dla tych zastałych, dla tych znudzonych i dla tych ciekawych, dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nieznanego, jak i tych którzy są prosami w danej dziedzinie.

Po to, aby poszerzyć nasze i wasze horyzonty ruchowe w piątkowe wieczory gościmy u nas zaprzyjaźnionych nauczyciele, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem.

Co tym razem?
________________
22/11/19 Piątek
JEDNA GADA DRUGA GRA

Warsztaty pracy z ciałem z wykorzystaniem obrazów mentalnych oraz głosu w towarzystwie muzyki granej na żywo. Wykorzystujemy obrazy mentalne do: znalezienia prawidłowej postawy ciała, eliminowania napięć, wzmacniania wszystkich (także tych nieużywanych) mięśni czy aktywowania linii ruchu, które odciążają kręgosłup, rozluźniania przepony. Dzięki pracy z obrazami mentalnymi poprawia się również koncentracja oraz poszerza zakres ruchu. Ruch trwa nieprzerwanie przez jedną godzinę i ma formę improwizacji tanecznej kierowanej przez prowadzącego zajęcia. Każdy uczestnik dostosowuje stopień wysiłku jaki wkłada w ruch do swoich możliwości. Improwizacji towarzyszy muzyka grana na żywo, która pomaga inicjować ruch, utrzymuje wysoki poziom energii oraz daje uczestnikom poczucie wspólnoty.

Sylwia Kalisz
Moja fascynacja ruchem i pracą z ciałem zaczęła się na studiach w szkole aktorskiej Państwa Machulskich na zajęciach prowadzonych przez Ilonę Trybułę. Z przerażeniem uświadomiłam sobie, mój ograniczony sposób poruszania się: złą postawę, sztywność, schematyczność, zahamowania, udawanie, brak koncentracji, brak uważności, brak kontaktu ze swoim ciałem. Mogę tak wymieniać bez końca. Tak jak się ruszałam, tak też się czułam. Postanowiłam to
zmienić. Od tamtej pory szukałam miejsc w których mogłabym rozwijać swoje ciało i język ciała. Wyjechałam do Londynu, studiować Performans (sztukę tworzenia widowisk) a tam
kolejno lub jednocześnie chodziłam na warsztaty i zajęcia: pilatesu, yogi, Butoh, kontakt improwizacji i tańca współczesnego, biegałam i pływałam. Przez pewien czas studiowałam język ruchu opracowany przez Rudolfa Labana; prowadziłam warsztaty na których wykorzystywałam jego ćwiczenia oraz sposób myślenia o ruchu. Poleciałam do Izraela żeby osobiście przekonać się co to jest język GaGa. Na warsztatach, które prowadzę łączę wiedzę o ludzkim ciele z wyobraźnią. Rozwijam zakres ruchu oraz kondycję fizyczną. Łączę umysł z ciałem i dbam o to aby warsztatom towarzyszyła dobra muzyka a wysiłek fizyczny dawał ludziom radość.
_________________
Start: godz. 20:00
Przyjdź proszę 15 minut wcześniej tak byśmy mogli zacząć punktualnie

Akademia W Gruncie Ruchu
ul. Ludwika Rydygiera 13
(wejście pomiędzy blokami 13, a 15)


Koszt - 40zł
Dla członków Akademii, wstęp zapewnia aktywne członkostwo.

ZABIERZCIE ZE SOBĄ:
- Wygodne ubranie, który pozwoli na swobodny ruch
- Butelkę (najlepiej szklaną i pustą).
Dlaczego pustą? W Akademii dbamy o jakość spożywanych produktów - u nas możesz napełnić swoją butelkę naszą pyszną strukturyzowaną i filtrowaną wodą.