WGR Intensive 2019
Data: 01/09 (przyjazd), 02-07/09 (warsztaty), 08/09 (wyjazd)
Miejsce: Centrum Wypoczynku JordaNova

Drodzy praktycy ruchu!
Zapraszamy na największy do tej pory obóz W Gruncie Ruchu! To już nasz 8 obóz, jednak po raz pierwszy organizowany w nowej odsłonie - z nastawieniem na intensywną praktykę treningową.
Doskonała okazja do zanurkowania w świat ruchu i zobaczenia go z bliska z różnych perspektyw, rozwoju szerokiej gamy umiejętności oraz do poznania praktyków z całej Polski.
________________
Tematyka tegorocznych warsztatów i wykładów:

1. 'ODPORNOŚĆ FIZYCZNA' / Michał "Baba" Baciński
Nowe, świeże spojrzenie na siłę i sprawność fizyczną człowieka. Intensywne praktyki wzmacniania wszystkich stawów w ciele (szyja, kręgosłup, barki, łokcie, nadgarstki, dłonie, biodra, kolana, kostki, stopy), kształtowania aktywnej mobilności i testowania najsłabszych ogniw łańcucha ruchu. Co to znaczy zaimpregnować swoje stawy? Jak mocne mogą być więzadła? Co ogranicza nas w ruchu? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w zakamarkach naszych ciał.

2. 'MAŁE AKROBACJE' / Filip Droszcz
Akrobacje jako techniki nie zostawiają dużo miejsca na eksploracje i dają tylko złudne poczucie wolności w ciele. Na tym warsztacie poznasz autorski system nauki, zmieniania i tworzenia akrobacji w zgodzie z ciałem i jego możliwościami.

3. 'QI GONG I WEWNĘTRZNE SZTUKI WALKI' - Tomek Eichelberger
Zanurkujemy w świat wschodnich praktyk wewnętrznych. Czeka nas praca ze strukturą w medytacji stojącej, taoistyczna joga oddechu oraz dogłębne studia nad balansem, generowaniem siły z podłoża i wykorzystaniem ich w pracy z partnerem - w praktyce "pchających dłoni".

4. 'PLAY/FIGHT' / Marta Zinserling
Kiedy ruszasz się sam - masz wszystko pod kontrolą. Kiedy dorzucimy do tej układanki drugiego człowieka - mamy możliwie najbardziej złożoną łamigłówkę ruchową. Stąpając po cienkiej granicy między zabawą i walką - popracujemy nad plastycznością ciała w dostosowywaniu się do różnorodnych scenariuszy - w grach i interakcjach z partnerem.

5. 'ŻYWY CZŁOWIEK' / Krzysztof "Stefan" Stefanek
Wiedza pomaga zbudować skuteczne wyobrażenie, ale tylko wtedy gdy jest prawdziwa. Zgłębimy konstrukcję ciała fizycznego z punktu widzenia funkcjonalnej fizjologii i anatomii. Na wykładach przerobimy m.in.: anatomię powięzi, układów krążenia, oddechu oraz układu sterowania. Nauczymy się jak czytać sygnały płynące ze zmysłów oraz jak zintegrować i wykorzystać tę wiedzę w codziennej praktyce.

⛩ Zielony, cichy, dobrze wyposażony ośrodek położony w 5-hektarowym lesie w pobliżu Dunajca. Noclegi w klimatycznych drewnianych domkach, pełne wyżywienie w formie bufetu, dostęp do dużej hali sportowej oraz licznych przestrzeni plenerowych.

WARTOŚĆ OBOZU:
2190PLN (zakwaterowanie, warsztaty, wykłady, dyskusje, pełne wyżywienie - bufet)
*Zniżka: uczestnicy poprzednich obozów WGR lub członkowie OPEN Akademii - 100PLN
________________
ZAPISY:
Z powodu licznego zainteresowania dotychczasowymi obozami W Gruncie Ruchu oraz intensywną strukturą warsztatów wprowadzamy następującą rekrutację uczestników:

Kogo szukamy?
✔️ KOWALI WŁASNEGO LOSU - osób pracowitych, wytrwałych, odpornych fizycznie - NIEZALEŻNIE OD POZIOMU SPRAWNOŚCI i wytrenowania. Czynnik decydujący: samodyscyplina, motywacja wewnętrzna i zdolność do ciężkiej pracy.

✔️ PRAKTYKÓW - z otwartą głową, nie zapatrzonych ślepo we własną dyscyplinę, SZUKAJĄCYCH SZERSZEJ PERSPEKTYWY.

Jeśli czujesz, że pasujesz do tych kryteriów i wiesz, że to jest obóz dla Ciebie, zapisz się poprzez formularz Google pod tym linkiem:
http://tiny.cc/l6m94y

ZASTRZEŻENIA:
*W przypadku rezygnacji do dnia 30.07, zwrócimy 70% wartości obozu. Rezygnacja po tej dacie jest niemożliwa pod żadnym warunkiem.
*W Gruncie Ruchu jako organizatorzy WGR Intensive zastrzegają sobie prawo do zmiany tematów, nauczycieli oraz grafiku do dnia rozpoczęcia obozu z niezależnych przyczyn.
*W Gruncie ruchu jako organizatorzy WGR Intensive zastrzegają sobie prawo do odmówienia rejestracji dowolnej osoby (np. osób, które nie spełniają kryteriów rekrutacji).

Szykuje się wyjątkowy obóz, łączący edukację i praktykę ruchu w gronie prawdziwych pasjonatów!

Do zobaczenia,
Ekipa W Gruncie Ruchu