Jesteś świeżo upieczonym rodzicem i chcesz dowiedzieć się jak budować silną, zdrową, pełną bliskości i uważności więź ze swoim maluszkiem?
Czujesz się zmęczony, fizycznie lub psychicznie, może odczuwasz w ciele jakiś dyskomfort związany z Twoją nową życiową rolą jaką jest bycie rodzicem?

Przyjdź na nasz mega warsztat!

Chcemy wyjść naprzeciw ograniczeniom jakie niekiedy niesie posiadanie małego dziecka.
Zamiast na teorii skupimy się głównie na praktyce, dlatego na warsztat zapraszamy z dziećmi.

Na warsztacie, dowiesz się jak prawidłowo wykonywać masaż Shantala, ale też zyskasz wiedzę jak robić to w pełni uważności. Na ostatnim spotkaniu zaprosimy Was do aktywnego poruszania się z dzieckiem. Tak by zadbać też o zmęczone ciała rodziców :)

CO TO JEST MASAŻ SHANTALA?
Jest to technika masażu niemowlęcia wywodząca się z Indii. Obecnie bardzo popularna w USA czy Kanadzie, ale też Holandii i coraz bardziej w Polsce.
Technika ta ma szereg korzyści, zarówno dla masowanego niemowlęcia, ale też dla opiekuna, który wykonuje masaż.
Oto jakie korzyści płyną z jego regularnego stosowania:

-wyciszenie
-regulacja snu
-poprawa trawienia, ustąpienie kolek
-poczucie bezpieczeństwa w ramach świadomości granic własnego ciała
-lepsza odporność, stymulacja układu hormonalnego
-lepsza więź dziecka z opiekunem

Dla rodziców jest to: pewniejsze czucie się w roli opiekuna, uważność na dziecko, wyciszenie i rozluźnienie, rozumienie dziecka i jego komunikatów.
Praktyka masażu Shantala świetnie pomaga też matkom dotkniętym depresją poporodową poczuć więź, ale też radość z powodu wytwarzanej oksytocyny.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ WARSZTAT?

Warsztat będzie składał się z 5-ciu godzinnych spotkań dla rodziców i maluszków:

1-sze spotkanie: Wprowadzenie do techniki (trochę teorii, o przeciwwskazaniach i korzyściach), wstęp dla rodziców ( krótka praktyka pomagająca rozluźnić ciało i umysł), masaż klatki piersiowej i rączek.

2-gie spotkanie: Praktyka rozluźniająca, powtórzenie sekwencji z pierwszego spotkania + masaż brzuszka i nóżek z dodatkiem udrażniającym jelita.

3-cie spotkanie: Praktyka rozluźniająca, powtórzenie tego co już potrafimy + masaż pleców

4-te spotkanie: Praktyka rozluźniająca, powtórzenie tego co już potrafimy + masaż twarzy i elementy gimastyki rozluźniającej. Powtórzenie całości.

5-te spotkanie: Ruch dla rodziców z dziećmi.

Dla kogo? Na warsztat zapraszamy opiekunów z maluszkami od 2 miesiąca życia do ok 6 miesiąca ( jeśli masz pewność, że Twoja starsza pociecha da się wymasować i wyleży na plecach te 25 minut zgłoś się również!)
Poniżej znajduje się lista przeciwwskazań do stosowania masażu. Prosimy abyś przed zapisem uważnie się z nią zapoznał :)
https://www.facebook.com/notes/natalia-lipecka-uwa%C5%BCny-dotyk/dla-kogo-masa%C5%BC-shantala/502206196926164/

Na warsztat należy dodatkowo przynieść naturalny olejek do masażu dla dziecka.

CENA: PROMO ! do 24.12 koszt 5 spotkań to:
450 zł - dla członków Akademii, 550 dla pozostałych osób.
Po tym terminie cena to 500 zł - dla członków AWGR i 600 zł dla pozostałych.

ZAPISY NA WARSZTAT:
natalia.uwaznydotyk@gmail.com
lub tel. 667 022 541

UWAGA: miejsce gwarantuje bezzwrotna zaliczka w wys. 70 zł.
Po zapisaniu się dostaniecie krótką ankietę na temat przebiegu porodu i zdrowia dziecka oraz mamy. Jeśli nie będzie przeciwwskazań wtedy podam nr konta i proszę o przesyłanie zaliczek.

W cenie zajęć dodatkowo: maty i koce do siedzenia, podkłady higieniczne dla dzieci, muzyka relaksacyjna, skrypty zawierające sekwencje ruchu a także listę przeciwwskazań.

KTO PROWADZI:

Natalia Lipecka
Instruktorka masażu Shantala dla rodziców (Polska Szkoła Masażu Shantala), arteterapeutka (prowadzi zajęcia sensoryczne dla maluszków), certyfikowany trener Mindfulness dla dzieci i młodzieży (Akademia Mindfulness). Na codzień pracuje z dziećmi i młodzieżą, doświadczenie zawodowe zdobywała jako terapeuta cień w przedszkolu integracyjnym. Jest również certyfikowanym masażystą metody Dotyk Motyla. Na codzień pasjonuje się holistycznym podejściem do zdrowia człowieka, zdrowym i naturalnym odżywianiem a także rozwojem emocjonalnym dzieci. Zgłębia również tajniki tańca oraz terapii tańcem i ruchem. Obecnie w trakcie 2 letniej szkoły dla masażystów, rozpoczęła również swoją przygodę z metodą Oryginal Play. Chce przybliżać- nie tylko rodzicom, ale im w szczególności- wiedzę na temat tego jak życiodajny jest pełen miłości i troski dotyk oraz jak techniki manualne mogą z powodzeniem być świetną porfilaktyką zdrowia niemowląt.

Krzysztof Stefanek aka Stefan
Wolny człowiek, fizjoterapeuta, nauczyciel ruchu, fascynat wielkiego umysłu. Stefan już 3. zimę chodzi boso i wie co robi w temacie pracy z zimnem. Ukończył dwa kierunki na Warszawskim AWF-ie. Zbierał doświadczenie i wiedzę o człowieku pracując w kilku renomowanych klinikach w Warszawie oraz szkoląc się od ekspertów z całego świata. Od 2013 roku prowadzi autorski program edukacji świadomości ciała i umysłu dla członków Polskiej Orkiestry Młodzieżowej - Lutoslawski Youth Orchestra. Twórca Akademii Zmysłów - edukacji i praktyki prozdrowotnej poprzez systematyczne poszerzanie świadomości. ,,Prawdziwa mądrość zaklęta jest w doświadczaniu wiedzy”.

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu również pod wskazanym wyżej adresem mailowym ♥

DATY SPOTKAŃ poniżej (5 niedziel od 12.01 do 09.02 godz 18.00-19.00)