CIAŁO TAIJI - cykl warsztatów
Najbliższy warsztat odbędzie się 28.09.2019 w godzinach: 11:00-17:00
? Akademia W Gruncie Ruchu, Rydygiera 13
________________________________________________

Taijiquan to starochińska sztuka walki zaliczana do tzw „wewnętrznych” stylów wushu. Styl Chen Taijiquan jest najstarszą, pierwotną jej odmianą, w której zachował się pełen oryginalny przekaz z jego wielką różnorodnością. Podczas cyklu warsztatów (3 spotkań) z Markiem Balińskim, będziemy zapoznawali się „od pieca” z biomechaniką i zasadami poruszania się w Taijiquan.

Będziemy uczyli się integracji zewnętrznej i wewnętrznej, prawidłowej struktury ciała, medytacji, ruchu spiralnego - „zwijania jedwabiu” – najbardziej efektywnego sposobu poruszania się, generowania i uwalniania siły jak i jej neutralizacji. Warsztaty dadzą nam wiedzę, która ma zastosowanie w dowolnie innej formie ruchu i dziedzinie sportu. Dowiemy się jak skutecznie chronić nasze stawy przed kontuzjami, wzmacniać je i usprawniać, a w razie potrzeby leczyć. Ćwiczenia wprowadzą nas w podstawowy zakres wiedzy, która nie zobowiązuje do praktyki całego systemu; daje natomiast możliwość wyboru, czy dalej ją eksplorować i poznawać, i czy z tą wiedzą doskonalić własną praktykę.
Znawcy leczenia ruchem zaliczają tę sztukę do najbardziej zaawansowanych systemów ćwiczeń o działaniu fizjoterapeutycznym. Biomechanika Chen Taijiquan jest inspiracją dla wielu terapeutów, osteopatów, sportowców, tancerzy i choreografów. Przez wielu ekspertów chińskich sztuk walki zaliczana jest do najbardziej zaawansowanych i wyrafinowanych stylów walki.

Sztuka taijiquan oparta jest na starochińskiej filozofii równowagi przeciwstawnych sił Yin i Yang. Zawiera bogactwo ćwiczeń, oraz formy ręczne i z bronią tradycyjną, formy z partnerem, techniki zapaśnicze, zakładanie dźwigni, uderzenia i kopnięcia.

KIEDY?
28.09.2019 - „Ciało Taiji”. Zrozumienie struktury ciała w koncepcji Taijiquan
13.10.2019 - „Ciało Taiji w Ruchu”. Zasady poruszania się w Taijiquan
9.11.2019 - “Can si gong” (zwijanie jedwabiu) – ćwiczenia w miejscu i z chodzeniem

GDZIE?
Akademia W Gruncie Ruchu
ul. Rydygiera 13, Warszawa
wejście za restauracją Sypka Mąka

DLA KOGO?
- Dla każdego, kto chciałby lepiej poznać biomechanikę i energetykę swojego ciała.
- Dla praktyków ruchu, pragnących poznać podstawowe zasady funkcjonowania ciała w polu grawitacyjnym.

PROWADZĄCY
Marek Baliński – twórca Akademii Chen Taijiquan.
M. Baliński zgłębia tę sztukę od ponad 30 lat a od ponad 20 studiuje w bezpośrednim przekazie od jej twórców – rodziny Chen. Najważniejszy przedstawiciel rodu Chen – Grandmaster Chen Xiaowang w 2006 roku przyjął go do tzw. „wewnętrznej bramy” (najbliższych uczniów). Posiada 5 stopień duan przyznany przez Chiński Związek Wushu, uprawnienia trenera i sędziego sportu wushu oraz kilkukrotny tytuł mistrza Polski w konkurencjach Taijiquan. Na jego zaproszenie kilku najwybitniejszych mistrzów stylu Chen regularnie odwiedza nasz kraj.
________________________________________________

INWESTYCJA
1 warsztat - 180 zł / 150 zł (Uczniowie Akademii WGR i szkoły Taijiquan)
2 warsztaty - 170 zł / 140 zł (Uczniowie Akademii WGR i szkoły Taijiquan)
3 warsztaty - 160 zł / 130 zł (Uczniowie Akademii WGR i szkoły Taijiquan)

ZAPISY
W celu zapisania się na warsztaty, prosimy o maila pod adres recepcja@akademiawgr.pl, zawierającego:
tytuł: “Ciało Taiji” + imię i nazwisko;
w treści: 1. informacja, na który z warsztatów chcesz się zapisać oraz 2. czy jesteś Członkiem Akademii WGR lub Akademii Taijiquan.
________________________________________________

KONTAKT
Masz pytania? Napisz do nas maila na recepcja@akademiawgr.pl.