Warsztat jest dwudniowym spotkaniem z kulturą Maori skupiającą się wokół HAKA Ka mate.
Każdy dzień to dwa, trzygodzinne bloki, podczas, których nauczymy się świadomości i skupienia w ruchu tradycyjnego tańca HAKA.
Spotkanie rozpoczniemy podróżą szamańską po wizję przewodnika i zwierzęcia mocy, wypijemy razem peruwiańskie ceremonialne kakao i zaczniemy :D
Podczas pierwszego dnia warsztatu, poznamy zestaw technik oddechowych i medytacyjnych z tradycji Jogi Kundalini,metody Wimm Hoffa świadomości ciała, ćwiczeń ruchowych i głosowych , umożliwiających nam z szacunkiem i skupieniem naukę oraz wykonanie HAKA Ka Mate.
Drugi dzień spotkania to tworzenie własnej HAKA i praca nad HAKA Ka Mate - poznamy kilka ćwiczeń aktorskich i sięgniemy do Treningu Aktorskiego OPT Gardzienice, Techniki Mansforda Meissnera, Aktora Instrumentalnego, Kontakt improwizacji, Tańca Współczesnego. Poznamy założenia sztuk walki jak Kung Fu ,Capoeira, Zapasy. Nauczymy się elementów form z kijem i mieczem, w celu wykorzystania rekwizytu i uruchomienia świadomości pola walki i transformacji przestrzeni w akt spotkania z samym sobą i publicznością :)

Prowadzący:
Jakub Szymczyna — absolwent OPT Gardzienice, aktor teatralny i filmowy. Instruktor rekreacji ruchowej – specjalizacja samoobrona (AZS AWF-Wrocław). Od 15 lat praktykuje Capoierę – obecnie w Capoeira Angola Zimba Warszawa. Zawodnik Futbolu Amerykańskiego i reprezentant Polski w Kabaddi. Praktykuje Gaga i Kontakt Improwizację. Realizuje projekty i spektakle z Fundacją Sztuki Ciała w Warszawie. Założyciel Projektu „Neurony Lustrzane“. Pracuje z Marcinem Poćwiardowskim terapeutą i psychologiem, twórcą projektu Żyweciało, dla którego prowadzi spotkania Duchowości Ciała oparte o Hakę Ka Mate.
Praktykuje Vipassanę. Prowadził zajęcia teatralne i sportowe dla młodzieży o obniżonych szansach społecznych w Niemiecko Tureckiej Fundacji Kulturalnej Outreach. Ostatnio Warsztaty HAKA Ka Mate dla młodzieży podczas projektu Instytutu Teatralnego : "Wdech -Wydech" realizowanego przez Fundacja Sztuki Ciała (łącznie powyżej 600 uczestników podczas 13 spektakli i warsztatów) obejmującego spektakl w reż. Marii Seweryn, poruszający temat nieobecności jednego z rodziców, oraz warsztaty HAKA. Instrumentalista na instrumentach: Berimbau, Konga, Bęben Szamanski, Atabaque,
Wraz z Marią Seweryn prowadził zajęcia aktorskie uwzględniające elementy HAKA dla Fundacji Business Boutique.
Autor projektu HAKAact - przenoszącego elementy kultury Maori do Polski w transgresji teatralnej i codziennej.
Prywatnie ojciec dwójki dzieciaków: Leo i Mii, mąż Martyny.

Koszt:
2 dni - 4x3godziny 400 pln
1 dzień- 2x3godziny 300 pln

UWAGA:
TYLKO WPŁATA ZALICZKI w wysokości 100pln w Akademii w Gruncie Ruchu I WYPEŁNIENIE FORMULARZA GOOGLE DO 31.01.2019 UPRAWNIA CIĘ DO 50 ZŁOTOWEJ ZNIŻKI .
Link do formularza:
https://docs.google.com/forms/d/1-csoVvkzr3wdehkR49mjJvxLzFGj5IbDMwQ7Uozwzlg/edit
Podejmij przemyślaną decyzję i do zobaczenia ! :)

W razie pytań pisz bezpośredni do prowadzącego:
szymczyn44@gmail.com
lub dzwoń :
Jakub Szymczyna
600 591 375
lub na na podane numery i linki w Akademii w Gruncie Ruchu.