Witam,

Mam na imię Łukasz i chciałbym Cię zaprosić na warsztat pod nazwą "Nidra joga-pełna świadomość istnienia". Jego celem będzie podzielenie się wiedzą oraz przybliżenie łatwej i skutecznej metody, która w sanskrycie nosi nazwę Nidra - co oznacza świadomy sen.

Świadomy sen w ujęciu jogi to próba kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń i wprowadzenie organizmu w stan odprężenia psychosomatycznego. Nidra joga nie jest hipnozą czy ezoterycznym ćwiczeniem, nie jest ucieczką od realnych obowiązków świata. Joga Nidra jest systematyczną praktyką fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą do wyciszenia i pełnego poznania siebie. Jest wewnętrzną podróżą, która polega na obserwowaniu i doświadczaniu tego wszystkiego co się pojawia w obrębie ciała oraz ducha. Podstawowym celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu tj. dobrego samopoczucia oraz integracji. Nidra joga jest więc wprowadzeniem dobrostanu ciała oraz umysłu, za którym każdy tęskni.

Jest to technika, którą można połączyć z każdą inną lub praktykować jako osobną metodę wycofywania zmysłów (pratyahara), prowadząc do medytacji (dhyana).

Zapraszam Cię na pogłębioną praktykę Nidra jogi, która będzie składała się z ćwiczeń (asan) oraz ćwiczeń oddechowych (pranayama) trwających około półtorej godziny. Następnie będzie Nidra, która pozwoli krążyć pranie na głębokim poziomie, potrwa ona około 35 min. Na zakończenie praktyki będzie recytacja Mantry. Podsumowaniem warsztatów będzie rozmowa na temat jogi oraz świadomości.

Serdecznie zapraszam.

Korzyści:

1) Na zajęciach doświadczysz głębokiego stanu relaksacji (30 min. praktyki to często odpowiednik kilku godzin snu)
2) Nauczysz się praktykować Nidra Jogę samodzielnie już po pierwszym warsztacie
3) Otrzymasz dostęp do nagrania audio do samodzielnej praktyki w domu

Łukasz
Od 14 lat praktykuję klasyczną formę jogi skupiając się przede wszystkim na technikach relaksacyjnych oraz pracy ze świadomością. Ucząc przez wiele lat oraz podróżując po Indiach poczułem, że czas podzielić się wiedzą i doświadczeniem na warsztatach tematycznych. Prowadzę cykliczne grupowe i prywatne zajęcia jogi. Od 4 lat prowadzę zajęcia Nidra joga dla szpitala w Katowicach na oddziale rehabilitacji kardiologicznej, gdzie prowadzone są badania nad wpływem tej praktyki na stan zdrowia.

Termin: 13.04 / Sobota / godz. 15.00 - 18.00

Miejsce:
Warszawa, ul. Rydygiera 13
W Akademii W Gruncie Ruchu

Cena: 150 zł
Członkowie Akademii W Gruncie Ruchu: 120 zł
Obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe.
Przynieś ze sobą koc/śpiwór, możesz też dodatkowo matę do jogi.

Informacje i zapisy:

Łukasz Szyszka
szyszkaluke@gmail.com
tel. 575615546

Arek Cybulski
arekcybulski75@gmail.com
tel. 691510050