MOVEMENT JAM to spotkania ruchowe, które odbywają się w Akademii w piątkowe wieczory. To czas, w którym świat zabawy, tańca, akrobatyki, sztuk walki, żonglerki spotykają się razem, by wzajemnie się od siebie uczyć.

MOVEMENT JAM jest formą wymiany doświadczeń, otwartą dla wszystkich - dla tych ruchomych i dla tych zastałych, dla tych znudzonych i dla tych ciekawych, dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nieznanego, jak i tych którzy są prosami w danej dziedzinie.
________________
27/09/19 Piątek
POWITAŃCE - SENSORYCZNA EKSPLORACJA
Masz ochotę na swobodny ruch bez struktur i narzuconych sekwencji? Chcesz zatańczyć własny organiczny taniec, eksperymentując z różnymi formami? Poszukujesz języka swojego ciała, czerpiąc inspirację z otoczenia dźwięków, obrazów, zapachów? A może po prostu chcesz poskakać, poturlać się i zwyczajnie czerpać przyjemność doświadczenia ciała w ruchu? My na wszystkie te pytania mamy jedną odpowiedź: TAK, TAK, TAK! Dlatego robimy Powitańce.

CZYM SĄ POWITAŃCE?
Powitańce to dżemy ruchowo-taneczne. Wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń dla swobodnej ekspresji, otwartą na różnorodność, spontaniczność, improwizację i eksperyment. My dbamy o Twoje dobre samopoczucie, zabieramy Cię w muzyczną podróż i oferujemy wskazówki, z których możesz skorzystać, jeśli chcesz. Rozbudzamy Twoją ciekawość i chęć eksploracji, wprowadzamy Cię w błogi stan, w którym rozwija się Twój indywidualny taniec. Ty, natomiast, tańczysz, tak jak chcesz. To jaki będzie będzie Twój ruch, zależy od Ciebie.

JAK TO ROBIMY?
Zaczynamy krótką medytacją, z której przechodzimy płynnie do coraz bardziej energicznego ruchu. Pierwsze minuty pomagają nam skierować uwagę do wewnątrz, w kolejnych otwieramy się także na bodźce zewnętrzne. Przez cały czas słuchamy potrzeb własnego ciała. Kończymy chwilą relaksu i regeneracji. Ogólnie jest wesoło, przyjemnie i luźno! Nie musisz umieć tańczyć, wystarczy, że przyjdziesz i pozwolisz sobie na spontaniczny ruch.

PROWADZĄCE
Magdalena Gorbacz
Odpowiada za muzykę. Marząc o wyprawie do Afryki najchętniej dzieli się brzmieniami pełnymi rytmu, basu i słońca. Pierwsze dyskoteki z kaset grała już w podstawówce. Jej obecnej selekty można posłuchać na mixcloud.com/magdala. Leworęczna słowodawczyni. Wschodnia dusza. Na co dzień pracuje w mediach i robi internety. Uważa, że bakłażan to najpiękniejsze warzywo.

Maja Miśta
Odpowiada za flow i moderację. Od 7 lat praktykuje jogę. Stale odkrywa nowe formy ruchu i improwizacji tanecznej. Czerpie inspirację z technik Kontaktu Improwizacji, Body-Mind Centering, Ruchu Autentycznego, języka Gaga oraz fenomenologii doświadczenia ciała. Jej codzienne rzemiosło to projektowanie interfejsów. Prywatnie - miłośniczka kotów, kuchni roślinnej i dalekich podróży.

__________________
? Start: godz. 20:00
Przyjdź proszę 15 minut wcześniej tak byśmy mogli zacząć punktualnie

? Akademia W Gruncie Ruchu
ul. Ludwika Rydygiera 13
(wejście pomiędzy blokami 13, a 15)

? Koszt - 40zł
Dla członków Akademii, wstęp zapewnia aktywne członkostwo.

? ZABIERZCIE ZE SOBĄ:
- Wygodne ubranie, który pozwoli na swobodny ruch
- Butelkę (najlepiej szklaną i pustą).
Dlaczego pustą? W Akademii dbamy o jakość spożywanych produktów - u nas możesz napełnić swoją butelkę naszą pyszną strukturyzowaną i filtrowaną wodą.