Całe życie spędzamy w ciele, które nie umie nie “trenować”. Dostosowuje się do otaczającej je rzeczywistości niezależnie czy siedzimy na kanapie, czy biegniemy maraton i rozwija tak, byśmy stali się jak najlepsi w tym co robimy najczęściej. Dlatego warto nauczyć się świadomie nim posługiwać, by stało się naszym sprzymierzeńcem a nie kłopotem.

Movement Basics jest wprowadzeniem do rewolucyjnego podejścia do rozwoju ruchowego. Ma ono zarówno potencjał terapeutyczny poprzez odwracanie niekorzystnych efektów siedzącego stylu życia, jak i rozwojowy poprzez znalezienie form mających stymulować nas zarówno fizycznie jak i intelektualnie.

DLA KOGO TE WARSZTATY?

Warsztaty skierowane są zarówno do zupełnie początkujących, którzy chcą świadomie o siebie zadbać, do instruktorów chcących urozmaicić swoje zajęcia, jak i do zawodników, którzy chcą rozwinąć się nie tylko w granicy swojej dyscypliny.

PROGRAM WARSZTATÓW:

* Fundamenty ruchu i terminologia - podstawy ruchowe, niezbędne do zbudowania solidnej bazy dla bardziej zaawansowanych umiejętności. Zdolność izolowania i kontroli motorycznej małych i specyficznych fragmentów ciała.

* Mobilność - dbanie o podstawową ruchomość ciała, “smarowanie stawów”, wzmacnianie mięśni na ich maksymalnym rozciągnięciu, rozluźnianie ich i pogłębianie zakresów używając siły mięśni, grawitacji czy obciążenia czyli kierunki stretchingu, w którym coraz bardziej idzie świat fitnessu.

* Kinetic Koans - zagadki ruchowe i nauka rozwiązywania fizycznych wyzwań dająca benefity w postaci inteligencji ruchowej i zdolności adaptacyjnych.

* Budowanie siły z obciążeniem własnego ciała - bazujące na gimnastyce budowanie siły prostych i ugiętych rąk jak i metody pracy pomocne w nauce takich umiejętności treningu z ciężarem ciała jak planche, waga przodem, muscle up etc. dopasowane do poziomu każdego z uczestników.

* Stanie na rękach i pozycje odwrócone - budowanie pozycji odwróconych od ziemi w górę, obejmujące prawidłowe ustawienie ciała, wzorce oddychania, wzmacnianie nadgarstków, barków i wiele innych.

* Akrobatyka i lokomocje - człowiek jest w stanie wykonać tysiące różnych ruchów ale na co dzień ogranicza się do niezbędnego minimum. Michał poznał wiele form ruchu by teraz łączyć floor work z niską akrobatyką, tańcem, ruchem zwierzęcym, inwersjami etc dzięki czemu tworzy sekwencje, które będą ciekawe i rozwijające zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

* PlayFight i pracę z partnerem - praca z partnerem dodaje element nieprzewidywalności, uczy nas współpracy, inspiruje, daje nowe pomysły i pozwala dowiedzieć się wiele o ludzkim ciele i jego możliwościach.

O PROWADZĄCYM : MICHAŁ MACIASZEK
http://www.michalmaciaszek.pl
https://www.facebook.com/MichalMaciaszek/
https://www.instagram.com/michalmaciaszek/

Związany z Akademią w Gruncie Ruchu w Warszawie
https://akademiawgr.pl/

☞ PLAN WARSZTATÓW 1-2 CZERWCA:
Sobota:
10:00 - 13:00 I blok
13:00 - 15:00 Przerwa
15:00 - 18:00 II blok

Niedziela:
10:00 - 13:00 III blok
13:00 - 15:00 Przerwa
15:00 - 18:00 IV blok

✓ CENA:
400 zł przy wpłacie do 13.05.2019
480 zł przy wpłacie po 13.05.2019

☞ KONTAKT I ZAPISY:
michal.maciaszek@gmail.com
Prosimy załączyć dowód wpłaty, a w temacie maila wpisać "movement warszawa 2019"

Dane do przelewu
FUNDACJA HIPPOLAND
59 1140 1010 0000 5228 2600 1009
Tytuł Przelewu: Movement Warszawa 2019

Kto prowadzi warsztaty?

Michał Maciaszek od dziecka był związany z ruchem. W wieku pięciu lat trenował już sztuki walki, a w wieku lat ośmiu dołączył do sekcji Gimnastycznej CWKS Legia. Po zakończeniu kariery zawodowej nie przestał rozwijać się ruchowo w różnych dyscyplinach pokrewnych (akrobatyka, parkour, tricking, kalistenika, capoeira). W swojej wieloletniej karierze sportowej i podróżniczej otarł się o przeróżne dyscypliny od kulturystyki, przez muay thai, jogę do medytacji. Od lat używa swojej wiedzy o ruchu modyfikując ją tak, by pomóc w treningu zarówno wracających do ruchu po kontuzji jak i zawodowym sportowcom. Prowadził szereg autorskich zajęć ruchowych inspirowanych Movement Culture (ido portal, fighting monkey etc), jak i warsztaty z AcroYogi, Gimnastyki pod Crossfit, Akrobatyki, Stania na rękach, Animal Flow, praktykę Anatomy Trains in Motion testy sprawnościowe Functional Movement Screen, oraz jest trenerem Blackroll. Aktualnie współtworzy Akademię w Gruncie Ruchu w Warszawie.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. O rezerwacji miejsca na warsztacie decyduje wcześniejsza zadatku w wysokości 50% pełnej kwoty (resztę kwoty należy dostarczyć gotówką na miejscu bądź przelewem na przynajmniej 24h przed warsztatem). Wpłacone kwoty podlegają zwrotowi wyłącznie do 10.05.2019. Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu przy niewystarczającej ilości zgłoszeń. W takim wypadku wszystkie wpłacone kwoty zostaną uczestnikom zwrócone.