MOVEMENT JAM to spotkania ruchowe, które odbywają się w Akademii w piątkowe wieczory. To czas, w którym świat zabawy, tańca, akrobatyki, sztuk walki, żonglerki spotykają się razem, by wzajemnie się od siebie uczyć.

MOVEMENT JAM jest formą wymiany doświadczeń, otwartą dla wszystkich - dla tych ruchomych i dla tych zastałych, dla tych znudzonych i dla tych ciekawych, dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nieznanego, jak i tych którzy są prosami w danej dziedzinie.

Po to, aby poszerzyć nasze i wasze horyzonty ruchowe w wakacyjne piątki zagoszczą u nas zaprzyjaźnieni nauczyciele, którzy podzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem.

Co tym razem?
________________
13/09/19 Piątek
PARTNEROWANIA - KOMUNIKACJA CIELESNA

Tym razem z pomocą Eweliny Sobieraj i Marysi Bijak skupimy się na partnerowaniach i podnoszeniach.

Będziemy poznawać podstawowe elementy dialogu z partnerem: czujność, gotowość, zaufanie, odpowiedzialność - wszystkie realizowane na bazie techniki partnerowań. Poszukamy również
motywacji i intencji w ruchu.

Dialog z partnerem w działaniu fizycznym jest również narzędziem kształcenia podstawowych cech komunikacji międzyludzkiej: "słuchania" i „mówienia”, odbierania i wysyłania sygnałów w
spotkaniu z drugim człowiekiem. Poprzez doznania fizyczne związane z oddawaniem i przyjmowaniem ciężaru ciała możemy doświadczyć budowania zaufania i odpowiedzialności
wobec innych.

Ewelina Sobieraj - Aktorka teatru tańca. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Aż do czasu podjęcia studiów kształciła swój warsztat, biorąc udział w licznych warsztatach. Posiadła podstawy wielu technik tanecznych takich jak taniec współczesny, polska technika tańca współczesnego, floor work, hip-hop, house, voguing, wacking, locking, popping, dancehall, salsa i breakdance. Pierwszym poważnym wydarzeniem scenicznym był spektakl plenerowy "Galop", Sopockiego Teatru Tańca. W trakcie toku studiów podjęła pracę z Rafałem Urbackim przy spektaklach takich jak "Bloki i Familoki - Elektro kabaret", "Erynie niech zostaną za drzwiami" oraz "Gatunki Chronione". Ponadto ma za sobą dyplom taneczny będący spektaklem teatru tańca pt. "Bezdech" w choreografii i reżyserii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej oraz dyplom aktorski w reżyserii Jerzego Stuhra pt. "Bal manekinów". W ramach dyplomu tanecznego został również zrealizowany film o tym samym tytule, będący odrębną formą. Nestępne działania obejmują performance w cyklu “Daframestracja” grupy LASEM oraz udział w projekcie ,,Re: Rosas” kończący jednocześnie wystawę "&" w Muzeum Sztuki w Łodzi. Niedawno wzięła udział w spektaklu dyplomowym pt. "80%", w reżyserii i choreografii Volodymyra Rygi. Jest również choreografem w teatrze Maska i w projekcie “Podaj dalej taniec”, wraz z Agatą Życzkowską i Dawidem Żakowskim. Mimo wkroczenia w świat sztuki nie zapomniała o kręgu kultury hip-hop, który często staje się jej inspiracją.

Marysia Bijak - Urodzona Warszawie, od 13 roku życia zakochana w musicalu, uczęszczała do Warsztatowej Akademii Musicalowej, następnie brała udział w 2 letnim programie dla tancerzy Horn Dance Project, gdzie zainteresowała się tańcem współczesnym, uczestniczka wielu
warsztatów tańca współczesnego m.in. (Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego "Na bosaka") a także kontakt improwizacji ( F.R.U. w Łodzi ) Absolwentka AST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca. Współpracuje z teatrami muzycznymi w Gdyni, Wrocławiu, a także z Och- Teatrem w Warszawie oraz Warszawską Operą Kameralną.
_________________
? Start: godz. 20:00
Przyjdź proszę 15 minut wcześniej tak byśmy mogli zacząć punktualnie

? Akademia W Gruncie Ruchu
ul. Ludwika Rydygiera 13
(wejście pomiędzy blokami 13, a 15)

? Koszt - 40zł
Dla członków Akademii, wstęp zapewnia aktywne członkostwo.

? ZABIERZCIE ZE SOBĄ:
- Wygodne ubranie, który pozwoli na swobodny ruch
- Butelkę (najlepiej szklaną i pustą).
Dlaczego pustą? W Akademii dbamy o jakość spożywanych produktów - u nas możesz napełnić swoją butelkę naszą pyszną strukturyzowaną i filtrowaną wodą.
__________________________________
WRZEŚNIOWE KALENDARIUM JAMów ?

20 / 09 / 19 Teatr Fizyczny z Mają Łukomską
27 / 09 / 19 Powitańce z Magdą i Mają