Praktyka Ruchu 2019
10-14/08 | Warszawa

Dwie opcje uczestnictwa:
1) FULL 5dni - 10-14/08
890/790* PLN
2) WEEKEND 2dni - 10-11/08
590/490* PLN
*niższa kwota dla aktywnych członków Akademii WGR oraz wszystkich, którzy zarejestrują się do 14/07
______________________________________________________
Po co nam ciało w XXI wieku?
Z ewolucyjnego punktu widzenia - ruch stał się zbędny w spełnianiu wielu codziennych potrzeb. Jedzenie jest dostarczane pod nasze drzwi, pracować możemy zdalnie i porozmawiać z kimś, kto jest na drugim końcu świata. To wszystko - nie wychylając nosa z domu.

Z jednej strony udogodnienia oddalają nas od życia wypełnionego ruchem. Z drugiej, są okazją otwierającą przed nami nowe możliwości.

Gdy współcześnie nie polujemy, nie walczymy i nie wędrujemy tyle, co kiedyś, możemy w pełni oddać się praktykom, na które wtedy nie mieliśmy czasu i zasobów.

Otwiera się przed nami szerokie spektrum możliwości naszego ciała. Zaczynamy zadawać sobie pytania, które inspirują do poszukiwań.

Celem warsztatu PRAKTYKA RUCHU jest wspólne odnajdywanie odpowiedzi poprzez doświadczenie i eksplorację.
______________________________________________________
TEMATYKA

ODPORNE I MOBILNE CIAŁO
W tej części odpowiemy sobie na pytanie jak i po co kształtować silne i pełne swobody ciało. Poznamy zasady budowania kontroli w skrajnych zakresach, definiując na nowo powszechny koncept rozciągania.

MAŁE AKROBACJE
Akrobacje to nie tylko salta, czy przerzuty bokiem. Małe akrobacje to różne formy przemieszczania się bliżej ziemi jak przewroty czy przetoczenia. Na warsztacie podzielimy się autorskim systemem tworzenia, zmieniania i łączenia elementów dostępnych dla każdego.

KOORDYNACJE
Praktyka długowieczności - czyli ręka, noga, mózg na ścianie. Nie od dziś wiadomo, że nauka nowych umiejętności, w tym nowych ruchów, hamuje procesy starzenia się. Poprzez wykonywanie angażujących różne części ciała sekwencji, popracujemy nad między-kończynową komunikacją.

PARKOUR
Już nigdy nie spojrzysz na przestrzeń miejską w ten sam sposób. Każdy spacer stanie okazją do eksploracji na wszechobecnym placu zabaw. Balans, partnerstwo, praca z wysokością - wszystko na miarę Twoich obecnych możliwości.

STANIE NA RĘKACH
W treściwej i skondensowanej formie przedstawimy zasady pracy z pozycjami odwróconymi. Będzie to rozpoczęcie procesu z możliwością do dalszej samodzielnej pracy.

BEZRUCH I RELAKS
Ruch i bezruch, praca i relaks - jedno bez drugiego byłoby niepełne.
Czy mam w sobie wystarczająco dużo spokoju, by nic nie robić? Czy wytrwam w bezruchu przez pół godziny? Sam/a sobie odpowiedz :)
______________________________________________________
PROWADZĄCY

Filip Droszcz - od lat zaciekły praktyk ruchu. Rozwija się pod okiem Marcello Pallozzo, a swoje studia ruchowe kontynuuje na licznych warsztatach Ido Portal’a. Praktyka ruchu to większość jego życia. Nauczyciel w Akademii W Gruncie Ruchu.

Michalina Sobków - od dziecka zajmuje się sportem w różnorodnym wydaniu. Na własnej skórze studiuje wszechstronne możliwości ciała ludzkiego. Lubi powtarzać: "Systematyczność i wytrwałość są więcej warte niż talent". Jako nauczycielka i trenerka realizuje się od ponad 2 lat współtworząc grupę W Gruncie Ruchu i prowadząc zajęcia w Akademii W Gruncie Ruchu. Szkoliła się m.in. u takich osób jak: Jozef Frucek i Linda Kapetanea z Fighting Monkey | Rootless Root, Joseph Bartz, Micah Ellinger z Cirque du soleil.
______________________________________________________

DLA KOGO
Dla wszystkich gotowych postawić krok w kierunku możliwości i chętnych poznać swoje ciało na nowo.

ZAPISY
Aby się zapisać na warsztaty wypełnij poniższy formularz:

Szczegóły dotyczące wpłaty, dostaniesz w mailu po rejestracji w formularzu zgłoszeniowym.

KONTAKT
Masz pytania? Pisz na michalina.sobkow@gmail.com