Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju zajęcia, na których doświadczymy, jak można z siebie zrobić instrument. Do czego zdolne są ręce, nogi i całe ciało? Co to wszystko ma wspólnego z muzyką? Jak komponować własne rytmy? Jak liczyć rytmy? Jak grać bez nut?

Za pomocą łatwych, wesołych i skutecznych technik z różnych tradycji muzycznych opanujemy kwestie rytmu we własnym ciele oraz współtworzeniu w grupie. Tą wiedzę możecie przełożyć na swoją codzienność i bawić się tym z przyjaciółmi i dziećmi.
>>>>>>
Warsztat jest dedykowany dorosłym, osobom starszym , dzieciom od 10 lat. Wszystkim zainteresowanym tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzykoterapia i animacją muzyczną. Warsztat szczególnie przyda się tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym
i chcieliby zgłębić umiejętności muzyczne.


Wszystko co robimy ma swój określony rytm - bicie serca, oddech, tętno i fale mózgowe. Pojawia się zarówno w drganiu atomów, w cyklach pór roku, cyklach obrotu ziemi wokół słońca, w obrotach wskazówki zegara, obrotach ziemi wokół własnej osi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała. Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim - życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

W PROGRAMIE:

- Natura rytmu
- Budowanie struktur rytmicznych indyjską metodą (podstawy konnakolu).
- Zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste
- Zagadnienia gry na instrumentach typu Hand Percussion
- Parzyste i nieparzyste rytmy.
- Body Percussion - perkusja ciała.
- Jam session (improwizacja).
- Na życzenie - praktyka oddechu i emisja głosu (medytacja wokalna).

** jeśli masz swój instrument - jakikolwiek bęben lub grzechotka, flet itp .- czuj się wolny by je przynieść!


Xenia Uranova- jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtroterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia pragnie dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce i za granicą. Zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę(przyrodę) i popiera holistyczny sposób bycia.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE/ ZAPISY: takita.drums@gmail.com, tel: 739206808

Termin: 02.03.2019,
Godziny 12.00 : 15.30

Miejsce: Akademia w Gruncie Ruchu, Żoliborz, ul. Ludwika Rydygiera 13, 01-793 Warszawa

Koszt warsztatu: 130 zł, (dla członków Akademii: 80 zł). Obowiązuje limit miejsc. Kolejność według zgłoszeń. Należy je kierować na mail: takita.drums@gmail.com
W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymają Państwo numer konta by wpłacić zaliczkę.
W dniu warsztatu koszt to 150 zł, jeśli zostaną wolne miejsca.

Do zobaczenia!