Tajska joga czyli masowanie z rozciąganiem. Poznaj zestaw prostych i skutecznych technik, które pozwolą Ci odprężyć się po tygodniu pracy.

Masaż tajski, znany inaczej bierną jogą, jogą dla leniwych lub jogicznym masażem tajskim kojarzony jest często z szeregiem pozycji przypominających asany jogi. Umiejętne rozciągania pomagają dotrzeć głębiej niż ćwiczenia wykonywane samodzielne, otwierają zastałe stawy i poruszają wiatry energii dzięki czemu ciało i umysł mogą się rozluźnić.

Sobotni warsztat masażu tajskiego Yeshe Nuad to wspaniały relaks dla ciała i umysłu. Zaprojektowany również z myślą o ludziach bez doświadczenia w masażu tajskim obejmuje techniki, które łatwo powtórzyć. Jednocześnie, dzięki metodom wywodzącym się z kilkutysiącletniej tradycji, są one skuteczne i głęboko rozluźniają.

TEMAT WARSZTATU: BIERNA JOGA (czyli masowanie i rozciąganie)

Masaż tajski Yeshe Nuad jest zakorzeniony w ponad tysiącletniej tradycji medycznego masażu tajskiego. Łączy on wschód z zachodem i głęboko odpręża, co staje się podstawą osiągania wymiernych efektów terapeutycznych. Z punktu widzenia szkoły Yeshe, masaż przestaje być zestawem technik służących do “naprawienia” ciała. Staje się natomiast bardzo skutecznym narzędziem pozwalającym rozpuścić napięcia od wewnątrz i doświadczyć stanu rozluźnienia. Ponieważ pozwala lepiej zrozumieć w jaki sposób stan umysłu znajduje swoje odzwierciedlenie w stanie ciała – daje również długotrwałe rezultaty.

Dobrze wykonany masaż nie obciąża masującego, dlatego w czasie warsztatów „bierna joga” dużą wagę przywiązujemy do właściwej pozycji. Dzięki temu, wraz z praktyką masaż staje się coraz bardziej bezwysiłkowy, a świadomość własnego ciała, jego pozycji również w codziennych czynnościach stopniowo wzrasta.

Dla osób zainteresowanych Yeshe Nuad, warsztaty są też świetnym wstępem do Kursu Podstawowego. Ponieważ zawsze wprowadzają techniki, które nie pojawiają się na kursach Yeshe Nuad – stają się też bardzo dobrym ich uzupełnieniem i stwarzają dodatkową możliwość praktyki w grupie.

TERMIN: 14.09.2019, 10-17:00

MIEJSCE: Akademia w Gruncie Ruchu, Żoliborz, ul. Ludwika Rydygiera 13, 01-793 Warszawa

Koszt: 250 zł, zniżka dla par: 210 zł/os

Yeshe szkoła masażu tajskiego Hanna Łubek
mBank 61 1140 2004 0000 3102 7771 5260