W Gruncie Ruchu | Zajęcia
Grafik
class Image

Movement


Movement to dużo więcej niż metoda treningowa. „Movement Culture” to podejście do ruchu, które rozpromował na świecie Ido Portal wraz z uczniami - to wszechstronny rozwój ruchowy, bez zamykania się na jedną dyscyplinę sportu, czy formę aktywności fizycznej.

Zajęcia rozwijają wszechstronną sprawność, koordynację, świadomość ciała, a także siłę i mobilność. Częścią główną zajęć jest nauka przemieszczania się w płynny i swobodny sposób - bazując na elementach ze światów capoeiry, tańca, sztuk walki, gimnastyki, czy akrobatyki. Zakres tego materiału zmienia się co 6 tygodni. Z kolei w części wstępnej zmieniamy tematykę co miesiąc - przykładowo w październiku pod lupę bierzemy kręgosłup.


class Image

Movement Fundamenty


Movement Fundamenty to po prostu fundamenty ruchu - czyli podstawowe zajęcia w Akademii. To dobre miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z ruchem albo powrót do aktywności po przerwie.

Na zajęciach kształtujemy mobilność kręgosłupa, bioder i obręczy barkowej. Rozwijamy umiejętności - które niegdyś były codziennością dla człowieka, a o których współczesny świat zapomniał - kształtujemy fundamentalną siłę w zwisach, podporach i pozycjach niskich dla kończyn dolnych. Rozwijamy umiejętność przemieszczania się przy ziemi korzystając z prostych lokomocji, przewrotów i przetoczeń.

Ponadto dowiesz się jak wprowadzać więcej ruchu do swojego życia na co dzień, aby cieszyć się zdrowiem i sprawnością przez lata. Zajęcia dostępne dla wszystkich - niezależnie od doświadczenia i poziomu zaawansowania!


class Image

Movement Prep


Pragniesz odwrócić niefortunne skutki siedzącego trybu życia - poprawiając swoją mobilność?

Chcesz poszerzyć możliwości w swojej dyscyplinie sportu?

Chciałbyś kształtować siłę - aby z pełną kontrolą móc operować swoim ciałem w rozmaitych ruchowych "scenariuszach"

Na tych zajęciach kształtujemy siłę, mobilność i odporność fizyczną, szlifujemy stanie na rękach - dzięki czemu budujemy dobrą bazę pod dowolną aktywność ruchową! Dzięki skutecznym ćwiczeniom i rozsądnemu podejściu do treningu - na tych zajęciach rozwiniesz swój potencjał motoryczny lub zbudujesz go od podstaw.

Zajęcia 'Movement Prep' są otwarte dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia i poziomu zaawansowania!


class Image

Trening Świadomości


Te zajęcia to studia nad biomechaniką, fizjologią i emocjami - czyli "enegretyką" człowieka - w praktyce. Są okazją do tego żeby doświadczyć jak kojące efekty może przynieść trening świadomości ciała oraz jak rozwijanie się w tym obszarze trwale poprawia jakość życia. W efekcie czujemy się zdrowsi, bardziej żywi i spokojniejsi. Dzięki praktyce lepiej radzimy sobie ze stresem, uczymy się głęboko odpoczywać, odkrywamy radość w najprostszych chwilach codziennego życia - stojąc, siedząc, chodząc, oddychając i dzieląc je z innymi.

Tomek – prowadzi Qi-gong. Sam na co dzień korzysta z niezwykłej mądrości tej praktyki i ma potrzebę dzielenia się nią z innymi. Stefan - prowadzi wspólne studia nad "surową" naturą fizjologii. Nigdy nie wiesz co Cię na tych zajęciach czeka ale zawsze spotkasz tam siebie i radość z bycia.


class Image

Parkour


Poznaj podstawowe techniki i sposoby przemieszczania się w przestrzeni 3D. Naucz się pokonywać przeszkody, skakać pomiędzy obiektami, balansować, a nawet… latać. Głównym celem zajęć jest zbudowanie flow, czyli płynnego sposobu przemieszczanie się w różnorodnej przestrzeni.

class Image

Wspólna praktyka


To przestrzeń w ciągu dnia kiedy sala jest otwarta dla was na wspólną praktykę np. doskonalenie elementów nad którymi pracujemy na zajęciach, czy uczenie się od siebie nawzajem. Na miejscu jest obecny nauczyciel Akademii, który w razie potrzeby doradzi i podpowie.

Teraz wiesz, że jeśli przyjdziesz na otwartą salę w godzinach WSPÓLNEJ PRAKTYKI - to z pewnością będziesz miał towarzystwo!class Image

Zajęcia dla rodziców z dziećmi


Zajęcia bazują na wspólnej zabawie - ułożonej przez naszych nauczycieli tak by wszechstronnie rozwijała zarówno dużego jak i małego człowieka. Łamiemy stereotyp nudnego treningu i pokazujemy, że można go mądrze wykonać - przy okazji świetnie bawiąc się ze swoim dzieckiem.

Kształtujemy zdrowe nawyki ruchowe i rozwijamy ogólną sprawność motoryczną w duchu gier i zabaw. Dzięki temu poznasz nowe, inspirujące sposoby na wspólną zabawę ze swoim podopiecznym oraz na wspólne wyciszenie, a przy okazji zadbasz o swoje ciało w ruchu. 

Na zajęcia zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 5-9 lat (końcówka przedszkola i klasy 1-3).


class Image

Movement Jam


Piątkowe wieczory w Akademii to czas, w którym światy zabawy, tańca, akrobatyki, sztuk walki, czy żonglerki - spotykają się razem, by wzajemnie się od siebie uczyć.
Movement Jam jest formą wymiany doświadczeń - otwartą dla wszystkich - zarówno dla tych aktywnych, jak i dla tych dopiero zaczynających swoją przygodę z ruchem, dla tych znudzonych powtarzalnymi ćwiczeniami na siłowni i dla tych ciekawych nowych form ruchu.

Aby nieustannie poszerzać nasze i wasze horyzonty ruchowe - podczas piątkowych spotkań goszczą u nas zaprzyjaźnieni nauczyciele z różnych dziedzin, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

class Image

Trening indywidualny


Każdy z nauczycieli w Akademii oprócz zajęć grupowych prowadzi również treningi indywidualne. Jest to doskonała opcja dla nowych osób w Akademii, które chcą się lepiej odnaleźć na zajęciach i zrozumieć czym się zajmujemy oraz dla tych, którzy potrzebują indywidualnie dopasować plan swojej praktyki ruchowej.

class Image

Otwarta sala


W ciągu dnia - poza zajęciami grupowymi - sala jest dostępna do własnej praktyki treningowej. Dokładne godziny sprawdzisz w grafiku.